III edycja Festiwalu Gier Planszowych za nami [ZDJĘCIA]

Stoły pełne atrakcyjnych tytułów, prezentacje nowych gier, nauka gier bitewnych, rodzinny turniej DOBBLE, Chińczyk GIGANT i strefa gier dla najmłodszych – za nami kolejna edycja Festiwalu Gier Planszowych.

4 września raciborska biblioteka już po raz trzeci zaprosiła do wspólnego grania wszystkich miłośników planszówek.

- reklama -

Tradycją Festiwalu Gier Planszowych jest rodzinny turniej Dobble. W Dobble mogą grać wszyscy – od przedszkolaków po dorosłych – świetnie się przy tym bawiąc. Szybki refleks jest niezbędny by sięgnąć po laur zwycięstwa w tej popularnej grze. Biblioteczny turniej po raz trzeci raz z rzędu (czyli od początku imprezy!) wygrał duet matki z córką, pani Ewa i Amelia. Gratulujemy!

Podczas Festiwalu można poznać lepiej nowe gry. Odbyły się prezentacje gier „Wazabi”, „Pomiędzy dwoma zamkami szalonego króla Ludwika” i „Novuss”. Wyjątkową okazją była prezentacja gry „Carrom”, czyli bilardu indyjskiego. Niektórzy określają „Carrom” jako połączenie gry w kapsle i bilardu. Dla tych, którzy chcieli poznać lepiej świat gier bitewnych przygotowano specjalne szkolenie w tej dziedzinie.

https://www.facebook.com/biblrac/videos/532318191409135/

Korzystając z dobrej pogody, na trawniku przed biblioteka stanął Chińczyk Gigant. Powiększona gra planszowa przyciągała niejednego przechodnia. Każdy chciał rzucić kostką, która zdecydowanie nie mieści się w dłoniach.

Raciborska biblioteka posiada ponad 500 tytułów gier planszowych, które można wypożyczyć do domu na okres 14 dni z możliwością przedłużenia terminu zwrotu. Gry są dostępne w EURECE – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12 oraz w Filii nr 8 przy ul. Żorskiej 2.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here