Szwecja znosi większość restrykcji mimo wzrostu zakażeń koronawirusem

koronawirus szwecja
Fot. USNews

W Szwecji 81% dorosłych przyjęło co najmniej jedną dawkę, a ponad 70% dwie. – Program szczepień przynosi rezultaty. Mamy najniższe liczby zgonów w związku z COVID-19 w Europie – mówi dyrektor Urzędu Zdrowia Publicznego Johan Carlson.

Rząd Szwecji zapowiedział zniesienie większości restrykcji związanych z epidemią mimo rosnącej liczby zakażeń koronawirusem. Powodem decyzji jest wysoka liczba zaszczepionych osób oraz niewielkie obciążenie służby zdrowia.

- reklama -

Minister ds. socjalnych Lena Hallengren przekazała, że 29 września przestaną obowiązywać limity zgromadzeń, ograniczenia w lokalach gastronomicznych, a także zalecenie o pracy zdalnej. – Nasze społeczeństwo znajduje się w nowej, lepszej sytuacji – tłumaczy. Powołała się na wysoki odsetek osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. W Szwecji 81% dorosłych przyjęło co najmniej jedną dawkę, a ponad 70% dwie. Trwa kampania szczepień starszej młodzieży szkolnej. – Program szczepień przynosi rezultaty. Mamy najniższe liczby zgonów w związku z COVID-19 w Europie – mówił dyrektor Urzędu Zdrowia Publicznego Johan Carlson.

W Szwecji rośnie liczba nowych przypadków koronawirusa, ale w przeciwieństwie do poprzednich fal wzrost jest niewielki. Wciąż pozostanie rekomendacja o utrzymaniu higieny i pozostaniu w domu w przypadku wystąpienia objawów przeziębienia.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here