Pogoda na najbliższe dni. Będzie pochmurnie i chłodno

Chmury
Zdjęcie poglądowe, fot. Freepik.com

Ten tydzień przyniesie pogodę zmienną – na przemian słońce i deszcz. Początek tygodnia będzie dosyć ciepły, ale od czwartku może się zdecydowanie ochłodzić.

We wtorek IMGW prognozuje więcej słońca, tylko gdzieniegdzie na północy, wschodzie i południu okresami zachmurzenie duże z przelotnym deszczem. Temperatura maksymalna od 18°C, 19°C na północy i w dolinach karpackich do 21°C w centrum kraju i 25°C na Dolnym Śląsku. Wiatr na ogół słaby, zmienny.

- reklama -

W środę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Na południowym zachodzie możliwe burze. W pozostałej części kraju pogodnie. Jeszcze ciepło, od 19°C, 20°C na północy do 26°C na południu – informuje IMGW.

Od czwartku może zacząć się ochłodzenie. Według synoptyków będzie więcej chmur z przelotnymi opadami deszczu, temperatura maksymalna od 16°C, 18°C na północy do 20°C na południu. W piątek kontynuacja takiej pogody.

Sobota niestety deszczowa i jeszcze chłodniejsza, bowiem zacznie napływać powietrze z północy kontynentu. IMGW zapowiada temperaturę od 14°C do 18°C, lokalnie na wschodzie i w dolinach karpackich około 13°C. W niedzielę też chłodno, ale możemy liczyć na więcej słońca.

/IMGW oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here