Strażacy OSP Roszków zdobyli Skrzyczne w szczytnym celu [ZDJĘCIA]

osp roszkow gory
Strażacy OSP Roszków zdobyli Skrzyczne w szczytnym celu

– Dlaczego to robimy? Po to, by zwracać uwagę na choroby nowotworowe i zachęcać do zapisania się do bazy dawców szpiku DKMS – tak jak my – tłumaczą druhowie.

Strażacy ochotnicy z regionu biorą udział w akcji „Strażak na szlaku” – „Zostań dawcą szpiku tak jak my. Walczymy nie tylko z pożarami, ale i z nowotworami”.

- reklama -

Po wakacyjnej przerwie druhowie OSP Roszków wrócili do zdobywania szczytów Korony Gór Polskich. Tym razem wybór padł na Skrzyczne 1257 m n.p.m. – najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego i jeden z najpopularniejszych szczytów w polskich górach. – Był to nasz piąty szczyt, który jest zaliczany do Korony Gór Polskich – łącznie 28 pasm szczytów do zdobycia. Tym razem towarzyszyli nam strażacy z OSP KSRG Krzyżanowice oraz OSP Rudyszwałd i mimo tego, że dzisiejszy szczyt nie należał do najłatwiejszych – strome podejścia i przy palącym słońcu trzeba było się napocić – mamy nadzieję, że dalej będą z nami zdobywać kolejne szczyty – relacjonują strażacy.

– Dlaczego to robimy? Po to, by zwracać uwagę na choroby nowotworowe i zachęcać do zapisania się do bazy dawców szpiku DKMS – tak jak my. Jeżeli nic to nie kosztuje, to dlaczego nie pomóc? W najbliższym czasie planujemy zdobyć kolejne szczyty, jeżeli jesteście chętni na wspólne zdobywanie gór w szczytnym celu, zapraszamy do kontaktu – zachęca OSP Roszków.

fot. OSP Roszków
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here