Ankieterzy zapytają mieszkańców woj. śląskiego o sposoby przemieszczania się

Autobus komunikacji miejskiej w Raciborzu
Autobus komunikacji miejskiej w Raciborzu

Zebrane informacje posłużą m.in. do dostosowania rozkładów jazdy komunikacji publicznej do potrzeb mieszkańców, planowania przebiegu przyszłych ulic, dróg rowerowych i tras komunikacji miejskiej.

Na zlecenie Marszałka Województwa Śląskiego od września do listopada w wylosowanych gospodarstwach domowych, a także w centrach handlowych ankieterzy zapytają mieszkańców woj. śląskiego o sposoby przemieszczania się do pracy, szkoły, na zakupy lub do domu. Zebrane podczas badania informacje posłużą m.in. do dostosowania rozkładów jazdy komunikacji publicznej do potrzeb mieszkańców, planowania przebiegu przyszłych ulic, dróg rowerowych i tras komunikacji miejskiej.

- reklama -

Głównym elementem ankiety będzie tzw. „dzienniczek podróży”, w którym pytania będą dotyczyły:
– celów podróży – adresy, lokalizacje,
– sposobów dotarcia – środki transportu,
– czasów dotarcia – godziny rozpoczęcia i zakończenia podróży.

Badanie ankietowe mieszkańców będzie realizowane we wszystkich gminach województwa śląskiego, zbadanych powinno zostać ponad 11 tys. osób. Badanie będą realizowali ankieterzy PBS Sp. z o.o. Każdy z nich będzie wyposażony w imienny identyfikator. Udział w badaniu jest dobrowolny. Informacje zebrane przez ankieterów podczas wywiadu nie będą wykorzystane w sposób pozwalający na zidentyfikowanie pytanej osoby. Wyniki badania będą analizowane jedynie w postaci zbiorczych zestawień statystycznych.

W opracowanym dokumencie znajdą się m.in.: problemy i wyzwania rozwoju regionalnego systemu transportowego zidentyfikowane w oparciu o badania popytu oraz dostępne bazy danych, cele i kierunki rozwoju regionalnego systemu transportowego, warianty planistyczne rozwoju regionalnego systemu transportu z wykorzystaniem modelu transportowego oraz działania i projekty możliwe do realizacji, które posłużą rozwojowi regionalnego systemu transportu.

Na potrzeby Regionalnego Planu Transportowego zrealizowane zostaną także pomiary natężenia ruchu na granicach województwa.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj