Nauczyciele z Ekonomika podnosili kwalifikacje zawodowe na Teneryfie

Ekonomik
Podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli w Zespole Szkół Ekonomicznych

Podczas 5-dniowego kursu na Teneryfie poruszano tematykę budowania zespołu, przywództwa, motywacji, komunikacji i coachingu, które są integralną częścią skutecznego kierowania zespołem.

Powiat Raciborski od lat realizuje projekty edukacyjne w podległych placówkach oświatowych. Jego zarząd wielokrotnie podkreślał, jak ważne jest zdobywanie nowych doświadczeń oraz umiejętności językowych poprzez udział w szkoleniach i projektach międzynarodowych.

- reklama -

W ostatnim tygodniu wakacji nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu brali udział w  szkoleniu „Team – leading in education” zrealizowanym w ramach projektu „Podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli kluczem do sukcesu uczniów” ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna. Celem projektu było podniesienie jakości pracy szkoły oraz kwalifikacji zawodowych nauczycieli i kadry zarządzającej. W szkoleniu brało udział 8 osób, w tym nauczyciele przedmiotów ogólnych, zawodowych oraz dyrektor.

Podczas 5-dniowego kursu na Teneryfie poruszano tematykę budowania zespołu, przywództwa,  motywacji, komunikacji i coachingu, które są integralną częścią skutecznego kierowania zespołem. Dużym wyzwaniem a jednocześnie korzyścią była praca w języku angielskim w międzynarodowej grupie. Współpraca z portugalskimi i chorwackimi nauczycielami pozwoliła na wymianę doświadczeń zawodowych i kulturowych oraz dała perspektywę realizowania wspólnych projektów w przyszłości.

/Powiat Raciborski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here