Serce Starego Raciborza. Weź udział w warsztatach o tworzonym parku kulturowym!

raciborz rynek
Racibórz, zdjęcie archiwalne

Raciborski magistrat chce, aby w rozmowach na temat kształtu tworzonego Parku Kulturowego wzięło udział jak najwięcej mieszkańców. Spotkanie, podczas którego będzie można wyrazić swoje opinie, odbędzie się 23 września.

– Zapraszamy mieszkańców miasta na spotkanie dotyczące parku kulturowego, które odbędzie się 23 września o godz. 17.00 w sali koncertowej Muzeum w Raciborzu przy ul. Gimnazjalnej 1. Poprzez interdyscyplinarne warsztaty chcemy zarazić mieszkańców miłością do starego miasta, wspólnie wydobyć to co najbardziej cenne i warte ochrony w historycznym centrum Raciborza – informuje Urząd Miasta.

- reklama -

Spotkanie ma wzmocnić dialog samorządu i mieszkańców na temat wspólnotowej partycypacji w planowanym utworzeniu w centrum Raciborza parku kulturowego. Warsztat poprowadzą specjalistki z Instytutu Myśli Polskiej Wojciecha Korfantego: Irena Kontny oraz dr n. hum. Małgorzata Tkacz-Janik.

Przypomnijmy, że Miasto Racibórz w grudniu 2019 r. z przystąpiło do prac nad utworzeniem w parku kulturowego. Głównym celem podjętych działań jest podwyższenie świadomości o posiadanym bogatym dziedzictwie ponad 8-wiekowego Raciborza oraz współodpowiedzialności wszystkich mieszkańców za publiczną przestrzeń miasta. Obecnie Zespół ds. utworzenia parku kulturowego w Raciborzu uzgadnia treść uchwały o parku kulturowym ze Śląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Ciągle trwa też dialog samorządu z mieszkańcami.

Projekt uchwały ma zostać poddany pod głosowanie Rady Miasta Racibórz już w grudniu 2021 r. Projekt uchwały o parku kulturowym możecie znaleźć tutaj.

Czytaj również: Coś ci się nie podoba? Napisz! Trwają konsultacje społeczne strategii rozwoju Raciborza 

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here