Ratusz komentuje kontrowersje wokół promowania projektów Budżetu Obywatelskiego

urzad miasta raciborz
Urząd Miasta Racibórz

Część mieszkańców skierowała skargi i pytania do Urzędu Miasta, dlaczego ten promuje tylko wybrane projekty Budżetu Obywatelskiego. Ratusz wydał oświadczenie w tej sprawie.

Chodzi o jeden z profili na Facebooku pod nazwą „Budżet Obywatelski w Raciborzu”. Miasto zaznacza, że ta strona nie jest prowadzona przez Urząd Miasta.

- reklama -

– W związku ze skargami mieszkańców zgłaszających projekty do BO i pytaniami dlaczego Urząd Miasta Racibórz promuje tylko wybrany projekt oświadczamy, że Urząd Miasta jako organizator głosowania nie reklamuje i nie faworyzuje żadnego projektu, a jeden z profili na FB pn. „Budżet Obywatelski w Raciborzu”, którego nazwa sugeruje, iż jest to profil organizatora głosowania, a który jednocześnie wykorzystuje także grafikę wykonaną na zlecenie Urzędu Miasta nie jest profilem prowadzonym przez UM. Jednocześnie apelujemy do osób promujących głosowanie na wybrane projekty, by robiły to we własnym imieniu bez prób wywierania na mieszkańcach wrażenia, że konkretne projekty wspiera UM jako organizator głosowania – czytamy w oświadczeniu raciborskiego magistratu.

https://www.facebook.com/BudzetObywatelskiwRaciborzu/posts/647592306628631

Czytaj także:

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj