Potrącenie pieszej w Rybniku. 34-latka z ciężkimi obrażeniami

Potrącenie
Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają rybniccy śledczy.

23-letni kierowca hondy na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 34-letnią kobietę, która z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala. Do wypadku doszło w sobotę (25.09) na ulicy Raciborskiej w Rybniku.

Około godziny 19.10 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku przy ulicy Raciborskiej doszło do potrącenia pieszej. Policjanci z rybnickiej drogówki ustalili, że 23-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, jadąc w kierunku centrum, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił pieszą przechodzącą ze strony lewej na prawą. 34-latka z ciężkimi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Rybniku. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają rybniccy śledczy.

- reklama -

– Pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania, powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na drogę. Tylko w ten sposób unikniemy niebezpiecznych zdarzeń. Jako kierujący mamy także obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu podczas cofania, a także udzielić pierwszeństwa pieszemu przy wjeżdżaniu w drogę poprzeczną, jeżeli przechodzi on przez tę drogę – przypomina policja.

Czytaj również:

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here