Młodzi raciborzanie na ćwiczeniach z wyobraźni z Zofią Stanecką

Zajęcia w bibliotece

W zajęciach z Zofią Stanecką udział wzięły dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej nr 13 i 15 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Raciborzu.

Zofia Stanecka jest autorką książek dla dzieci. Jej najbardziej znaną serią są uwielbiane przez dzieci opowieści o przygodach Basi np. „Basia i plac zabaw”, „Basia i nowy braciszek” lub „Basia i przedszkole”. Dużą popularnością cieszą się także książki do nauki czytania z serii „Czytam sobie”. To właśnie one stały się tematem przewodnim spotkań z autorką w dwóch oddziałach raciborskiej biblioteki: Filii Publiczno-Szkolnej nr 5 Płonia oraz w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.

- reklama -

Rozmowa z pisarką pozwoliła dzieciom spojrzeć na pracę związaną z przygotowaniem książek z zupełnie innej perspektywy i nieco zrozumieć ten proces. Uczestnicy mieli również okazję wykazać się kreatywnością. Dzieci wspólnie stworzyły baśniową postać i opisywały ją jednym zdaniem, co okazało się nie lada wyzwaniem. Trudność bowiem polegała na doborze odpowiednich słów, w których nie mogły występować głoski.

Trzecioklasistom z ZSP 3 udało się nawet zaskoczyć pisarkę swoją pomysłowością! Przynieśli oni ze sobą modele latającego samochodu, o którym mowa w jednym z opowiadań. Jeden z nich podarowali niezwykłemu gościowi na pamiątkę fantastycznego spotkania.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here