Inauguracja roku akademickiego w PWSZ Racibórz [ZDJĘCIA]

Rektor PWSZ Paweł Strózik

W Raciborskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego. Rektor raciborskiej PWSZ Paweł Strózik podsumował poprzedni rok, który mimo pandemii został bardzo dobrze wykorzystany. – Wszyscy pracowali na zwiększonych obrotach dzięki czemu PWSZ zrobiła kolejny milowy krok w rozwoju – mówił.

Podczas uroczystości mówiono o kierunkach rozwoju uczelni. PWSZ planuje termomodernizację gmachu głównego i domu studenta, budowę parkingu i zagospodarowanie terenów zielonych. Uczelnia rozważa zmianę nazwy, bowiem nowe przepisy umożliwiają zmianę szyldu z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na Akademię Nauk Stosowanych.

- reklama -

W wydarzeniu udział wzięli włodarze Raciborza – prezydent Dariusz Polowy i wiceprezydent Dominik Konieczny. „1 października – początek roku akademickiego, a tak naprawdę jest to tylko symbol. To dowolna data z całego procesu, który się dzieje, bo przecież nie spotkalibyśmy się tutaj dzisiaj, gdyby ktoś nie wykonał dużo wcześniej jakiejś pracy. To co zacznie się od poniedziałku, czyli cały plan zajęć, to też nie układa się dzisiaj, a ktoś robi to dużo wcześniej – i zawsze to jest człowiek. Jako prezydent miasta widzę jak istotne jest to, abyśmy mieli odpowiednich ludzi. Często przy rekrutacjach do urzędu przewija się nazwa PWSZ Racibórz. Liczę na to, że mając na terenie miasta taką perłę jak PWSZ, w wielu miejscach będziemy mogli się poszczycić absolwentami, którzy będą potrafili w ramach swoich kompetencji być takim elementem, który spowoduje, że w Raciborzu kolejna ważna rzecz się wydarzy (prezydent wcześniej odniósł się do inwestycji w Tokai Cobex i wartości oraz jakości jaką przynoszą zakładowi mieszkańcy Raciborza). Tego życzę panu rektorowi, całej uczelni oraz miastu Racibórz – mówił prezydent Dariusz Polowy.

Na koniec uroczystości wystąpił raciborski zespół wokalny Miraż.

fot. Zuzanna Sczyrba

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here