Szkoła w Budziskach wzbogaciła się o Zieloną Pracownię

Zielona Pracownia

Zielona Pracownia w Społecznej Szkole Podstawowej w Budziskach to trzecia dofinansowana przez WFOŚiGW pracownia w Gminie Kuźnia Raciborska.

Uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni odbyło się 29 września. Szkoła pozyskała dofinansowanie na jej wyposażenie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Symbolicznego otwarcia sali dokonali Adam Lewandowski,wiceprezes WFOŚiGW, i Patryk Żemełka, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Budziska, a także uczniowie placówki. W uroczystości uczestniczyli także Kornelia Arent, przedstawiciel Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, Monika Tomala, przewodnicząca Rady Rodziców, Anna Mainusz, kierownik Referatu Edukacji, Sportu i Promocji Urzędu Miejskiego, Katarzyna Kowolik, wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Budziska, Adrian Juraszek, sołtys Budzisk oraz Anna Bluk, nauczyciel chemii i biologii.

- reklama -

W sali, która została pięknie odnowiona i wyposażona w nowe meble i sprzęty uczniowie rozwiązywali zadania z botaniki, chemii, fizyki, anatomii człowieka. Na zakończenie spotkania goście w przyszkolnym ogródku posadzili krzewy owocowe.

Szkoła w Budziskach to trzecia dofinansowana przez WFOŚiGW placówka w Gminie Kuźnia Raciborska. W 2019 roku pracownię pozyskała Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej, a w 2020 roku (otwartą ze względu na pandemię w 2021 roku przez Księżną Sarę Ferguson) Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Rudach.

/UM Kuźnia Raciborska oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here