Kiedy zakończenie prac na przejeździe kolejowym w Markowicach?

markowice kolej pociag
Racibórz-Markowice

Trwa remont przejazdu kolejowego w Markowicach. Ze względu na wystąpienie robót dodatkowych, a także wzmożony ruch drogowy, przesunięto termin zakończenia prac.

Przebudowa przejazdu kolejowego na linii 151 relacji Kędzierzyn Koźle – Chałupki w Raciborzu-Markowicach rozpoczęła się 15 września. Roboty są prowadzone przy połówkowym zajęciu przejazdu, w związku z czym wprowadzono ruch wahadłowy. Pierwotnie remont miał zakończyć się 2 października, jednak nadal w tym miejscu kierowcy mierzą się z wahadłem.

- reklama -

– Wykonawca poinformował, że ze względu na wystąpienie robót dodatkowych, a także wzmożony ruch drogowy i kolejowy na przejeździe, termin zakończenia prac planowany jest na 11 października. Wykonawca jest zobowiązany do uzgodnienia organizacji ruchu z zarządcą drogi, policją i przewoźnikami. Mobilizujemy wykonawcę, by prace zostały zakończone w terminie – przekazuje nam Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK.

Co się zmieni? 

Przypomnijmy, że przejazd przy ul. Gliwickiej w Raciborzu-Markowicach otrzyma nową nawierzchnię drogową. Zostaną wymienione szyny i podkłady na przejeździe, w efekcie czego pociągi pojadą sprawniej, z rozkładową prędkością. Zamontowane będą też nowe urządzenia zabezpieczające, co wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i samochodowym. Prace przy wymianie urządzeń zaplanowane są do końca października. Nie spowodują one zmian w organizacji ruchu drogowego – informuje PKP PLK.

/oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Prace już nie zakończyły się w terminie. Wykonawca miał obowiązek i możliwość zapoznania się z natężeniem ruchu przed rozpoczęciem prac. Prace nie są prowadzone w systemie np. 3 zmianowym co skróciłoby ich czas. Dziadostwo i tyle.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here