Nie zaszczepili się, więc zostali zwolnieni. 1,4 tys. osób bez pracy

Zdjęcie poglądowe

– Z dumą możemy obwieścić, że nasz personel – największy w stanie Nowy Jork – jest teraz w 100% zaszczepiony – powiedział Joe Kemp z Northwell Health, w którym zwolniono 1,4 tys. pracowników.

W minionym tygodniu w stanie Nowy Jork wszedł w życie obowiązek szczepień przeciwko COVID-19 dla pracowników opieki zdrowotnej. W tej chwili 87% personelu szpitalnego jest w pełni zaszczepione, a 92% wszystkich pracowników szpitali i domów opieki nad osobami starszymi chociaż częściowo.

- reklama -

Northwell Health, największy zakład opieki zdrowotnej w tym stanie, który zatrudnia łącznie 76 tys. pracowników, zwolnił w poniedziałek 1,4 tys. z nich, ponieważ nie dostosowali się do nakazu dotyczącego szczepień.  – Z dumą możemy obwieścić, że nasz personel – największy w stanie Nowy Jork – jest teraz w 100% zaszczepiony – powiedział wiceprezes ds. PR firmy Northwell Health Joe Kemp. Tłumaczył, że celem nie było zwalnianie pracowników, tylko zaszczepienie ludzi. – Żałujemy utraty każdego pracownika w tych okolicznościach. Jesteśmy winni naszemu personelowi i pacjentom gwarancję, że jesteśmy w 100% zaszczepieni przeciwko COVID-19 – podkreślił.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here