Pracodawcom trudniej o dobrą kadrę

W sierpniu 2021 roku pracodawcy w Polsce opublikowali blisko 318 tys. nowych ofert pracy. Było ich więcej niż przed rokiem (o 34 proc.).

Liczba ogłoszeń o pracę w tym miesiącu była wyższa nawet niż w okresie przed pandemią (o 4 proc. więcej niż w sierpniu 2019 roku).

- reklama -

Jak wynika z raportu Grant Thornton i Element sierpniowy wynik w 2021 roku jest wyższy niż w lipcu o 10,1 ofert. Potwierdza to silną dynamikę polskiego rynku pracy, gdyż zazwyczaj sierpień przynosi wyhamowanie w ofertach pracy.

Jak komentuje Monika Smulewicz, partner w Grant Thornton, rynek pracy od kilku miesięcy zaskakuje. Okazał się nie tylko odporny na pandemię i lockdowny, ale również błyskawicznie się odbudował.

Również odsetek ofert pracy zdalnej wzrósł w ciągu ostatniego roku trzykrotnie, chociaż nie we wszystkich branżach. Podobnie dane GUS ukazują pozytywny obraz rynku pracy. Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw (w firmach o liczbie pracujących powyżej 9 osób; w przeliczeniu na etaty) w lipcu 2021 r. wyniosło 6 mln 361,7 tys. i było o 1,8 proc. wyższe niż przed rokiem

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here