Przedsiębiorstwo Komunalne zakupiło śmieciarkę [ZDJĘCIA]

Nowa śmieciarka
Prezydent Dariusz Polowy oraz prezes PK Bogdan Gawliczek podczas prezentacji nowego sprzętu

Śmieciarka zakupiona przez PK to pierwszy etap usprzętowienia przedsiębiorstwa, które związane jest z wygranym przetargiem na odbiór śmieci w naszym mieście.

Sprzęt, który został zakupiony to dziewięcioletni samochód marki DAF. To pierwsza śmieciarka w zasobach Przedsiębiorstwa Komunalnego od 7 lutego 2018 roku. PK startuje również w przetargu na nowe samochody przeznaczone do odbioru odpadów komunalnych.

- reklama -

W ramach prezentacji nowego pojazdu na terenie nowego PSZOK-u odbyło się dziś (11.10) krótkie spotkanie medialne, w którym udział wzięli prezydent Dariusz Polowy oraz prezes PK Bogdan Gawliczek.

– Niedawno cieszyliśmy się z sukcesu naszego miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, który wygrał przetarg na realizację zadania publicznego polegającego na odbiorze odpadów komunalnych. Dzięki temu kwestię odbioru możemy załatwić siłami naszego rodzimego zakładu. Dziś mam niewątpliwą przyjemność przedstawić Państwu nowy nabytek Przedsiębiorstwa Komunalnego, który znalazł się w taborze PK: śmieciarkę marki DAF. Pomimo tego, że pojazd ten jest pojazdem używanym (ma 9 lat) jest to długo oczekiwany zakup i pierwszy bardzo istotny etap procesu pozyskiwania sprzętu, dzięki któremu Przedsiębiorstwo Komunalne będzie mogło w przyszłości brać udział w grze o wywóz śmieci. Niezależnie od zakupu tego pojazdu PK zgodnie z obowiązującymi przepisami staruje w postępowaniu przetargowym na zakup nowego sprzętu do wywozu śmieci, który, mam nadzieję już niedługo, pojawi się na placu przedsiębiorstwa – mówił podczas prezentacji pojazdu prezydent Dariusz Polowy.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj