O łańcuchach pokarmowych w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA]

O łańcuchach pokarmowych w bibliotece w Markowicach

Dzieci dowiedziały, się że życie zwierząt w dużej mierze koncentruje się na poszukiwaniu pokarmu i unikaniu drapieżników – każde może być w każdej chwili albo obiadem, albo biesiadnikiem.

„Upoluję coś czy zje mnie ktoś? Sieci pokarmowe wśród leśnych zwierząt” – to nazwa warsztatów dla dzieci, które Filia Publiczno-Szkolna nr 10 w Markowicach zorganizowała we współpracy z Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Wszystko z okazji obchodzonego niedawno Światowego Dnia Zwierząt. Naukowego spojrzenia na życie zwierząt na zaproszenie biblioteki dostarczyła najmłodszym dyrektor Arboretum Elżbieta Skrzymowska.

- reklama -

Dzieci dowiedziały, się że życie zwierząt w dużej mierze koncentruje się na poszukiwaniu pokarmu i unikaniu drapieżników – każde zwierzę może być w każdej chwili albo obiadem, albo biesiadnikiem. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się m.in. co to jest symbioza, mikoryza, żywiciel, pasożytnictwo oraz producenci i konsumenci, czym jest „łańcuch pokarmowy” i dlaczego gatunek będący jednym ogniwem łańcucha stanowi podstawę pożywienia gatunku będącego jego kolejnym ogniwem, a także w jaki sposób organizmy w ekosystemach są powiązane ze sobą zależnościami pokarmowymi.

Na zakończenie dzieci utworzyły łańcuch pokarmowy, dzięki któremu zrozumiały zależność pokarmową w przyrodzie.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj