Romuald Turakiewicz oficjalnie przywitany jako dyrektor Muzeum

Nowy dyrektor
- Wczoraj miałem przyjemność podziękować pani Iwonie Mogielnickiej za to, że przejęła muzealne stery na czas wyboru nowego dyrektora i przywitać nowego dyrektora jednostki, którym został Romuald Turakiewicz. Całemu zespołowi życzę pomyślności, kreatywnych pomysłów i silnego wsparcia ich zamiarów ze strony samorządu - napisał na Facebooku Dawid Wacławczyk.

– Serdecznie witam pana Romualda Turakiewicza na stanowisku dyrektora i życzę powodzenia zarówno jemu, jak i całemu zespołowi – mówił wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk na poniedziałkowym spotkaniu z pracownikami merytorycznymi Muzeum.

W sierpniu pracę w Muzeum zakończyła dotychczasowa dyrektor Joanna Muszała-Ciałowicz. W oczekiwaniu na nowego dyrektora zastępowała ją Iwona Mogielnicka, kierująca na co dzień działem oświaty. W poniedziałek 18 października wiceprezydent Dawid Wacławczyk spotkał z pracownikami merytorycznymi jednostki.

- reklama -

– Dziękuję Pani Iwonie Mogielnickiej za to, że dzięki tymczasowemu przejęciu obowiązków dyrektora muzeum dała całej komisji konkursowej komfort spokojnej pracy i czas na podjęcie tak ważnej decyzji, a także za to, że szybko opanowała pilne wyzwania, które przed nią się pojawiły. Muzeum przechodzi czas wielu ważnych zmian personalnych i organizacyjnych, stawiamy przez nim nowe cele i wyzwania. Chcemy by Państwa pasja, potencjał i kompetencje służyły jednostce, od której oczekujemy większej niż dotąd aktywności w kształtowaniu życia kulturalnego Raciborza. Chcemy Muzeum odpowiadającego na potrzeby mieszkańców i turystów, dobrze promowanego, aktywnego i nowoczesnego. Serdecznie witam pana Romualda Turakiewicza na stanowisku dyrektora i życzę powodzenia zarówno jemu, jak i całemu zespołowi – mówił wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk.

Romuald Turakiewicz to raciborzanin, 49-letni archeolog, dotychczas kierownik Działu Archeologii placówki przy Gimnazjalnej. Nowy dyrektor został wybrany na podstawie konkursu, w którym brał udział jako jeden z pięciu kandydatów. Po zaakceptowaniu jego kandydatury przez komisję i prezydenta rozpoczął pracę na stanowisku dyrektorskim od poniedziałku 18 października.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here