Regały na używane znicze na trzech cmentarzach w Wodzisławiu Śląskim

znicze uzywane wodzislaw 1
Jeśli ktoś już nie potrzebuje zniczy, może je odstawić na półkę, aby z kolei ktoś inny mógł je zabrać i ponownie wykorzystać

Akcja zakłada ograniczenie ilości odpadów do absolutnego minimum. Jeśli ktoś już nie potrzebuje zniczy, może je odstawić na półkę, aby z kolei ktoś inny mógł je zabrać i ponownie wykorzystać.

W październiku 2019 r. na cmentarzu komunalnym w Wodzisławiu Śląskim stanął regał na znicze do ponownego wykorzystania. Inicjatywa ta spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem lokalnej społeczności. Regał na używane znicze to rozwiązanie, które wpisuje się w popularny ekotrend „zero waste”. Zakłada on ograniczenie ilości odpadów do absolutnego minimum. Jeśli ktoś już nie potrzebuje zniczy, może je odstawić na półkę, aby z kolei ktoś inny mógł je zabrać i ponownie wykorzystać.

- reklama -

W odpowiedzi na liczne zapytania mieszkańców na początku 2020 r. Służby Komunalne Miasta Wodzisławia Śląskiego zadeklarowały, że pomogą w przygotowaniu regałów dla innych wodzisławskich nekropolii. Na propozycję jednostki odpowiedzieli zarządcy dwóch cmentarzy znajdujących się na terenie miasta – chodzi o cmentarze w dzielnicy Kokoszyce i Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka.

Zarządcy wodzisławskich nekropolii nadal mogą zgłaszać do SKM-u chęć posiadania takowego regału. Pracownicy podejmą się jego wykonania. Więcej informacji dotyczących inicjatywy można uzyskać pod numerem telefonu: 608 375 169.

fot. UM Wodzisław Śląski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj