Racibórz: Zniżka za kompostowanie

kompostownik
Zdjęcie poglądowe, Fot. Pixabay

Od 1 stycznia 2021 r. mieszkańcy, którzy kompostują bioodpady w przydomowym kompostowniku mogą skorzystać z częściowego zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Kompostowanie to najlepszy sposób, żeby uzyskać własny materiał do użyźniania gleby, a przy tym zagospodarować odpady, które powstają w naszej kuchni czy ogrodzie.

- reklama -

Od 1 stycznia 2021 r. mieszkańcy, którzy kompostują bioodpady w przydomowym kompostowniku, mogą skorzystać z częściowego zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Aby otrzymać zniżkę – należy złożyć nową deklarację. Zniżka wynosi 2,00 zł/m-c od każdego mieszkańca zamieszkującego nieruchomość.

Kto może skorzystać ze zniżki?

Ze zniżki może skorzystać właściciel nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym kompostujący bioodpady stanowiące odpady komunalne w przydomowym kompostowniku.

Od właścicieli nieruchomości korzystających z ulgi za kompostowanie nie będą odbierane bioodpady (worki i pojemniki w kolorze brązowym).

Magistrat informuje, że mieszkańcy Raciborza mają możliwość oddawania odpadów zielonych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych bezpłatnie w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Sp. z o. o., ul. Rybnicka 125, 47-400 Racibórz prowadzącym Kompostownie.

Bioodpady stanowiące odpady komunalne należy kompostować :
1) w gotowych kompostownikach ogrodowych lub,
2) w drewnianych kompostownikach o budowie ażurowej, wykonanych z desek lub zaimpregnowanych belek, ułożonych tak, aby zapewnić dostęp powietrza do warstw kompostu.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here