Wystawa na płocie. Nowoczesny Paryż w ZSO nr 1 w Raciborzu

ZSO 1
Fot. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu

Wystawa plenerowa fotografii to około 100 zdjęć zaprezentowanych na 42 planszach o wymiarach 120 x 180 cm. Można ją podziwiać do 21 listopada.

Wszystko to za sprawą plenerowej wystawy fotografii poświęconej architekturze współczesnej i dziełom sztuki podparyskiej dzielnicy La Défense. Sprowadzenie ekspozycji jest wynikiem współpracy szkoły ze Starostwem Powiatowym. Francja w Zespole Szkół Ogólnokształcących to nie przypadek. ZSO nr 1 to dwie szkoły – I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza oraz Liceum Sztuk Plastycznych. Pierwsza z nich ma wieloletnie tradycje bliskich kontaktów z Francją w ramach międzynarodowych wymian. Młodsza ze szkół – LSP stawia sobie za cel wykształcenie wrażliwego na piękno absolwenta, więc poznawanie dzieł architektury najnowszej i kultury krajów europejskich jest jednym z obszarów koncepcji kształcenia artystycznego. Obchodzony w tym roku jubileusz X-lecia Liceum Sztuk Plastycznych jest okazją, by mieszkańcy Raciborza wraz z uczniami tej najmłodszej powiatowej szkoły wybrali się w podróż po Europie, do podparyskiej dzielnicy La Défense.

- reklama -

Wystawa plenerowa fotografii to ok. 100 zdjęć zaprezentowanych na 42 planszach o wymiarach 120 x 180 cm. Plansze posiadają opisy przedstawionych budynków, rzeźb i obiektów. Ekspozycja umieszczona jest na ogrodzeniu szkolnym od strony ul. Jana Kasprowicza i ul. Karola Miarki. Wcześniej była prezentowana, m.in., w Skierniewicach, Łukowie, Siedlcach, Sokołowie Podlaskim, Mińsku Mazowieckim. Wystawę można oglądać do 21 listopada.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy – spacer ulicami Kasprowicza i Karola Miarki – może stać się inspiracją do zaplanowania podróży do Paryża albo przynajmniej ucieszy oczy przechodniów, którzy będą mogli -choć na chwilę- oderwać swoje myśli od codziennego pośpiechu…

/materiał nadesłany oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here