Prezydent Raciborza wśród założycieli Stowarzyszenia Prezydentów Miast Polskich

dariusz polowy
Z okazji powołania stowarzyszenia zorganizowano spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim

Celem przedsięwzięcia jest m.in. rozbudowanie platformy do dialogu pomiędzy rządem a samorządem czy diagnozowanie problemów i barier rozwojowych miast oraz opracowywanie sposobów ich rozwiązywania.

Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy znalazł się wśród założycieli powołanego 26 października Stowarzyszenia Prezydentów Miast Polskich. Celem przedsięwzięcia jest rozbudowanie platformy do dialogu pomiędzy rządem a samorządem, kształtowanie wspólnej i spójnej polityki samorządów lokalnych, diagnozowanie problemów i barier rozwojowych miast małych, średnich i metropolii oraz opracowywanie sposobów ich rozwiązywania.

- reklama -

Z okazji powołania stowarzyszenia zorganizowano spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim, które odbyło się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Prezydent Polowy miał okazję bezpośrednio podziękować za okazane wsparcie dla spraw Raciborza oraz pieniądze przyznane z programu Polski Ład dla miasta.

– Wielokrotnie powtarzam, że praca dla mieszkańców Raciborza nie kończy się dla mnie za drzwiami prezydenckiego gabinetu. Realizując politykę samorządową, należy myśleć wielowymiarowo. Ważna w tej kwestii jest umiejętność współpracy również z innymi jednostkami samorządu terytorialnego i prowadzenia skutecznego dialogu między rządem i samorządem. W tym celu powstało Stowarzyszenie Prezydentów Miast Polskich – Praca, Rozwój, Odpowiedzialność – przekazał za pomocą swoich mediów społecznościowych Dariusz Polowy.

oprac. /kp/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here