Racibórz: Zmiana organizacji ruchu i kursowanie autobusów 1 listopada

Zdjęcie poglądowe

Mając na uwadze wygodę oraz bezpieczeństwo mieszkańców i gości odwiedzających groby swoich bliskich w dniu Wszystkich Świętych zostaną wprowadzone zmiany rozkładu jazdy komunikacji miejskiej i zmiany w organizacji ruchu w okolicy raciborskich cmentarzy – informuje raciborski magistrat.

1 listopada w okolicy cmentarza Jeruzalem nastąpi zmiana organizacji ruchu. Odcinek ul. Ocickiej od skrzyżowania z drogą krajową nr 45 (ul. Starowiejska) do skrzyżowania z ul. Koszalińską zostanie wyłączony z ruchu. Prawo do przejazdu będą miały jedynie: autobusy zorganizowanego transportu zbiorowego i pojazdy, z których korzystają osoby niepełnosprawne. Urząd Miasta prosi o parkowanie samochodów na miejscach utwardzonych na parkingu przy ul. Jana Pawła II (plac naprzeciwko kościoła Matki Bożej).

- reklama -

Kursowanie autobusów 1 listopada

1 listopada uruchomiona zostanie dodatkowa bezpłatna linia autobusowa nr J, kursująca od godz. 8.00 do godz. 20:30, co 20 minut na trasie: OPAWSKA PARKING LIDL – PLAC KONSTYTUCJI 3 MAJA – CMENTARZ JERUZALEM – OPAWSKA PARKING LIDL.

– Wszystkich zmotoryzowanych zachęcamy do pozostawienia samochodu na parkingu Lidl przy ul. Opawskiej i skorzystania z autobusu, który dowiezie nas bezpośrednio pod bramy cmentarza Jeruzalem – zachęca magistrat.

Autobusy linii Nr 11 i 13 w kierunku Ocic będą kursowały do przystanków końcowych, tj. Opawska Mieszko i Ocice Górna bez zmian, a powrót tych linii w kierunku centrum odbywać się będzie trasą: Opawska, Ocicka Pszczyńska, Pl. Konstytucji 3Maja i dalej według rozkładu jazdy tych linii. Opłaty za przejazd, poza dodatkową linią Nr J będą pobierane zgodnie z obowiązującą taryfą.

W dniu 31 października (niedziela) – komunikacja miejska kursuje jak w niedziele.
W dniu 2 listopada “Zaduszki” (wtorek) – komunikacja miejska kursuje jak w dni robocze.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj