Policjanci uczcili pamięć asp. Michała Kędzierskiego

asp michal kedzierski
Komendanci w ciszy złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz na grobie zabitego w służbie aspiranta Michała Kędzierskiego

Michał Kędzierski został śmiertelnie postrzelony, gdy próbował wylegitymować mężczyznę, który w ubiorze przypominającym mundur próbował kontrolować kierowców.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Dominik Łączyk wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Raciborzu insp. Łukaszem Krebsem uczcili pamięć poległego w służbie aspiranta Michała Kędzierskiego. Na grobie tragicznie zmarłego funkcjonariusza komendanci złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz, oddając hołd zmarłemu.

- reklama -

Michał Kędzierski zginął 4 maja. Został śmiertelnie postrzelony, gdy próbował wylegitymować mężczyznę, który w ubiorze przypominającym mundur próbował kontrolować kierowców.

– Michał zawsze marzył o służbie w Policji. Swoje pragnienie spełnił w grudniu 2011 roku, wstępując w nasze szeregi. Był zawsze otwarty na potrzeby innych, nigdy nie odmówił pomocy. Był też znakomitym i pewnym towarzyszem na służbie, pomocnym i gotowym poświęcić każdemu swój czas – wspominali policjanci. Wcześniej Michał Kędzierski pracował w lokalnych mediach – Radiu Vanessa i Raciborskiej Telewizji Kablowej. Jak mówią jego koledzy, od zawsze interesował się policją, miał świetne predyspozycje do tego zawodu, był rosłym mężczyzną, którego wygląd budził respekt.

Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy Michał Kędzierski został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Zasługi za Dzielność. Szef MSWiA Mariusz Kamiński mianował go na aspiranta i w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych nadał mu Złotą Odznakę „Zasłużony Policjant”.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here