Raciborski policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę w Bojanowie

Policja
Zdjęcie poglądowe

Policjant pionu prewencji zauważył na ul. Krzanowickiej kierującego motorowerem, którego tor jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Okazało się, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Raciborski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego motorowerem. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i swoją jazdą stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym.

- reklama -

Do zdarzenia doszło 9 października tuż przed godz. 21:00. Policjant pionu prewencji z raciborskiej komendy, podróżując prywatnym samochodem w czasie wolnym od służby, na ul. Krzanowickiej w Bojanowie zauważył kierującego motorowerem, którego tor jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Policjant zareagował i zatrzymał kierowcę, od którego od razu wyczuł alkohol. W tym samym momencie podjechał radiowóz z mundurowymi z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach, którzy również otrzymali zgłoszenie o stwarzającym zagrożenie w ruchu drogowym kierującym motorowerem. 58-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego mężczyzny zadecyduje sąd. Grożą mu nawet dwa lata więzienia.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj