100 drzew na 100-lecie działalności OSP Samborowice [ZDJĘCIA]

osp samoborowice
100 drzew na 100-lecie działalności OSP Samborowice

Sadzenie rozpoczęło się przy remizie, gdzie instrukcji sadzenia udzielili Martyna Błaszczok i sołtys Adrian Niewiera, który pokierował akcją.

6 listopada członkowie OSP Samborowice we współpracy ze szkołą i radą sołecką posadzili 100 drzew dla uczczenia 100 lat działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Samborowicach i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Sadzenie rozpoczęło się przy remizie, gdzie instrukcji sadzenia udzielili Martyna Błaszczok i sołtys Adrian Niewiera, który pokierował akcją. Podzieliwszy się na trzy grupy, rozpoczęto sadzenie drzewek, które trwało ok 2,5 h. Na zakończenie odbyło się spotkanie przy remizie na wspólnym ognisku.

- reklama -

– Co prawda obchody stulecia będziemy obchodzić w przyszłym roku, ale wykorzystując idealną aurę, zasadziliśmy je właśnie teraz, by móc podczas obchodów 100-lecia podziwiać owoce naszej pracy. Dziękujemy naszej społeczności za tak liczne przybycie i włączenie się w tą akcję, dziękujemy również naszej młodzieży, która swym zaangażowaniem po raz kolejny pokazała, że możemy na nią liczyć! – informuje OSP.

– Uważamy, że wykonaliśmy dobrą robotę dla dobra naszej miejscowości, przyszłych pokoleń i naszej planety, tym bardziej, że drzewa odgrywają ogromną rolę przyrodniczą i ekologiczną. Poprzez pochłanianie dwutlenku węgla drzewa poprawiają skład powietrza. Oczyszczają powietrze z pyłów i gazów, zatrzymują wody opadowe i chronią przed hałasem. A najważniejsze.. wpływają pozytywnie na poprawę stanu zdrowia, bowiem przebywając wśród drzew, szybciej się uspakajamy i regenerujemy – podkreśla OSP Samborowice.

fot. OSP Samborowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here