PK w Raciborzu zaprezentowało swój sprzęt [ZDJĘCIA]

przedsiebiorstwo komunalne pk raciborz smieciarki
PK w Raciborzu zaprezentowało sprzęt

Przedsiębiorstwo Komunalne dysponuje śmieciarką do 3,5t Nissan Cabstar, zestawem do opróżniania „dzwonów” z HDS-em Mercedes Atego oraz hakowcem i bramowcem marki MAN.

Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu przygotowuje się do realizacji nowego zadania, jakie zostanie im powierzone od przyszłego roku – odbioru odpadów komunalnych. Po wygranym przetargu na odbiór odpadów komunalnych na terenie miasta Racibórz PK rozpoczęło pozyskiwanie sprzętu niezbędnego do realizacji tego zadania. Miesiąc temu zaprezentowana została nowo zakupiona śmieciarka marki DAF odkupiona za 130 000 zł, a dziś zaprezentowano następne pojazdy. Były to: śmieciarka do 3,5t Nissan Cabstar, Mercedes Atego – zestaw do opróżniania „dzwonów” z HDS-em oraz hakowiec i bramowiec marki MAN.

- reklama -

Jak informuje prezes PK Bogdan Gawliczek, kolejny sprzęt ma pojawić się w bazie przedsiębiorstwa już niedługo.

W postępowaniu przetargowym wpłynęły dwie oferty – od Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu i przedsiębiorstwa Empol Sp. z o.o. – Oferta PK była korzystniejsza i w ramach postępowania wyłoniliśmy tę ofertę, jednakże Empol nie zgodził się z naszym rozstrzygnięciem i złożył odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie. W najbliższą środę odbędzie się posiedzenie KIO, na którym zostanie rozpatrzone wspomniane odwołanie. Pozwolę sobie to skomentować. Jak widać, zlecenie dotyczące odbioru odpadów, wbrew różnym opiniom, okazuje się na tyle intratne, że dotychczasowy wykonawca sięga po dodatkowe narzędzia prawne, aby zmienić nasz wybór – powiedział Prezydent Dariusz Polowy.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj