Pojemnik na elektroodpady w centrum Wodzisławia Śląskiego

Pojemnik na elektrośmieci
Służby Komunalne Wodzisławia Śląskiego, na początku tego roku, wykonały i zamontowały w centrum miasta pierwszy pojemnik na drobne elektroodpady. Fot. UM Wodzisław Śląski

Pierwszy, wodzisławski, pojemnik na drobne elektroodpady znajduje się na ul. 26 Marca, na przystanku autobusowym, w pobliżu Zespołu Poradni Specjalistycznych w Wodzisławiu Śląskim.

Do pojemnika można wrzucać zużyte baterie, telefony, ładowarki, płyty CD i DVD, żarówki, tonery oraz drobną elektronikę. Pojemnik jest łatwo dostępny dzięki czemu w bezpieczny sposób można pozbyć się elektroodpadów, które wywożone są co 3 tygodnie. Został on wykonany przez Służby Komunalne Miasta w duchu „zero waste” i eko. Do jego przygotowania wykorzystano materiały pozostałe z innych prac na terenie miasta. Wodzisławianie chętnie korzystają z pojemnika, w szczególności pozbywając się zużytych żarówek. Elektrośmieci nie powinny trafiać do odpadów zmieszanych. Prawidłowym miejscem do tego przeznaczonym są punkty selektywnej zbiórki odpadów lub specjalnie organizowane w tym celu zbiórki.

- reklama -

/UM Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here