Białą laską w stereotypy. Hanna Pasterny gościem raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA]

hanna pasterny
Białą laską w stereotypy. Hanna Pasterny gościem raciborskiej biblioteki

Hanna Pasterny jest autorką m.in. książek „Moje podróże w ciemno”, „Tandem w szkocką kratkę” i „Jak z białą laską zdobywałam Belgię” oraz artykułów dotyczących niepełnosprawności.

Uśmiechnięta, gotowa na nowe przygody i sypiąca dowcipami jak z rękawa; zawsze gotowa pomóc innym, wrażliwa na krzywdę, walcząca o dobro wykluczonych – taka jest Hanna Pasterny, która 7 grudnia była gościem raciborskiej biblioteki.

- reklama -

Hanna Pasterny mieszka w Jastrzębiu-Zdroju. Jest magistrem filologii romańskiej, ukończyła również studia podyplomowe poradnictwo psychologiczne i interwencja kryzysowa na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i studia podyplomowe z logopedii. Pracuje jako konsultantka ds. osób niepełnosprawnych w Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku, pracowała też w biurze poselskim. Autorka książek „Moje podróże w ciemno”, „Tandem w szkocką kratkę”, „Jak z białą laską zdobywałam Belgię”, artykułów dotyczących niepełnosprawności i opracowania „Osoby z niepełnosprawnościami a wymiar sprawiedliwości. Rekomendacje dla policji, straży miejskiej, prokuratury, sądu i organizacji pozarządowych”.

W raciborskiej bibliotece Hanna Pasterny opowiedziała o niezwykłej przyjaźni, która łączy ją z cierpiącą na zespół Aspergera Marion Hersh. Weganizm w czasach, gdy nie było to powszechne, restrykcyjne trzymanie się zasad szabatu, wygłaszanie brutalnych prawd – opowieści pani Hani rozładowują humorem trudne sytuacje, które wynikły przy spotkaniu dwóch różnych osobowości.

Spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Biblioteka bez barier” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here