Świąteczne warsztaty dla dzieci w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA]

Świąteczne warsztaty dla dzieci w bibliotece w Markowicach

Do wykonania ozdób choinkowych uczestnicy wykorzystali wiele różnych materiałów i ozdób jak włóczkę, patyczki, filc, wstążki czy cekiny.

15 grudnia Filia nr 10 Markowice Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu zaprosiła wszystkich, którzy w ramach swoich pasji lubią kultywować amatorskie rękodzieło. Odbyły się tutaj dwa warsztaty dla dzieci poświęcone tworzeniu ozdób choinkowych oraz obrazków z suszonych kwiatów.

- reklama -

Jak podkreślają organizatorzy, ubieranie choinki to mnóstwo zabawy i radości dla dzieci, a jest ona jeszcze większa, gdy na świątecznym drzewku zagości własnoręcznie zrobiona ozdoba. Warsztaty świąteczne dla uczniów, które zorganizowała biblioteka w Markowicach, to nie tylko miłe i kreatywne spędzanie czasu – to również możliwość realizacji różnorodnych pomysłów artystycznych, ogrom pozytywnych emocji, ale także rozwijanie zdolności i cech osobowościowych, przydatnych w szkole oraz w dorosłym życiu. Do wykonania ozdób choinkowych uczestnicy wykorzystali wiele różnych materiałów i ozdób jak: włóczkę, patyczki, filc, wstążki czy cekiny.

Drugie warsztaty poświęcone były tworzeniu obrazków z suszonych kwiatów. W czasie jesieni wiele osób zbierało i suszyło różnego rodzaju kwiaty i rośliny. Tak przygotowane naturalne ozdoby stały się materiałem do tworzenia kolorowych kompozycji. Kwiaty, trawy i liście w artystyczny sposób zostały przylepione do kartek i oprawione w zgrabne ramki. Dzięki temu piękne i naturalne dzieła będą mogły zawisnąć na ścianach w domach uczestników.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here