Rozbite radiowozy na Płoni. Złodziej felg zatrzymany

policja
Złodziej felg zatrzymany dzięki reakcji świadka

W ręce raciborskich policjantów wpadł 35-latek podejrzany o usiłowanie kradzieży dziesięciu sztuk aluminiowych felg samochodowych. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki świadkowi.

14 grudnia ok. 8:15 dyżurny raciborskiej komendy odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że zgłaszający był świadkiem usiłowania kradzieży aluminiowych felg samochodowych. Widział, jak kilka minut wcześniej mężczyzna wynosi 10 aluminiowych felg samochodowych z prywatnej posesji przy ul. Sudeckiej w Raciborzu. Gdy zwrócił mu uwagę, ten porzucił łup i odjechał audi. Wtedy świadek powiadomił policję, a sam ruszył swoim samochodem za złodziejem. Na miejsce zostali skierowani policjanci z prewencji i drogówki, którzy na ul. Sudeckiej zauważyli audi.

- reklama -

Kierowca zignorował polecenia mundurowych do zatrzymania się i uderzył w policyjny radiowóz. Gdy policjanci próbowali wyciągnąć kierowcę z auta, ten ponownie wcisnął gaz i pociągnął za sobą jednego z mundurowych. Złodziej został zatrzymany po kilku metrach ucieczki, uszkadzając drugi radiowóz. Zatrzymanym okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Policja dziękuję za postawę świadkowi, dzięki któremu udało się zatrzymać sprawcę kradzieży aluminiowych felg samochodowych.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here