Do Czech tylko z negatywnym wynikiem testu PCR lub po dawce przypominającej

koronawirus czechy
Koronawirus w Czechach

Z krajów sąsiednich można wjeżdżać do Czech na krótki pobyt trwający do 24 godzin. Wyjątkowo w sylwestra i Nowy Rok, przekraczając granicę, trzeba mieć wykonać test.

Z powodu wysokiej liczby nowych zakażeń koronawirusem Czechy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka.

- reklama -

Aby móc podróżować do Czech, potrzebny jest negatywny wynik testu PCR wykonanego w ciągu trzech ostatnich dni. Przy dłuższym pobycie, pomiędzy 5 a 7 dniem, podróżny musi wykonać tam nowy test. Zanim otrzyma wynik, musi też nosić maseczkę spełniającą podwyższone normy filtracji, np. FPP2.

Osoby w pełni zaszczepione, tzw. dawką przypominającą, nie muszą posiadać aktualnego wyniku testu. Wyjątkiem jest także podróż przez Republikę Czeską tranzytem trwającym do 12 godzin. Z krajów sąsiednich można wjeżdżać do Czech na krótki pobyt trwający do 24 godzin. Wyjątkowo w sylwestra i Nowy Rok, przekraczając granicę, trzeba mieć negatywny wynik testu.

Obywatele Polski zobowiązani są także do wcześniejszego zgłoszenia wyjazdu, wypełniając formularz przyjazdu na internetowej stronie https://plf.uzis.cz. Dokonanie zgłoszenia będzie kontrolowane przez policję na granicy lub wewnątrz kraju, należy mieć więc przy sobie potwierdzenie wypełnienia.

Dzieci poniżej 12 lat nie muszą być ani testowane, ani zgłaszane. Dzieci w wieku 12-18 w różnych instytucjach są traktowane różnie, zależnie od tego, czy zostały zaszczepione. W hotelach czy na stokach narciarskich wymagany jest od Polaków dowód zaszczepienia.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here