Żłobek na Ostrogu prawie gotowy [ZDJĘCIA]

zlobek raciborz ostrog
Żłobek na Ostrogu prawie gotowy

Trwają prace wykończeniowe w salach dydaktycznych, pomieszczeniach socjalnych, kuchni i łazienkach. Ściany wewnątrz budynku nabierają kolorów.

Budowa nowego żłobka w Raciborzu przy ul. Bielskiej dobiega końca. – Trwają prace wykończeniowe w pomieszczeniach, aranżacja placu zabaw i przestrzeni wokół budynku. Z przyczyn niezależnych od nas, wynikających z sytuacji na rynku budowlanym termin zakończenia inwestycji został przesunięty – mówi Krzysztof Żychski, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Racibórz. – Jednak staramy się działać szybko i sprawnie, na tyle, na ile pozwalają nam warunki. Wyposażenie żłobka jest już w większości skompletowane, począwszy od mebli, pościeli, zabawek po sprzęt kuchenny. Jesteśmy w pełnej gotowości do rozpoczęcia prac związanych z meblowaniem i urządzaniem pomieszczeń – informuje.

- reklama -

Dzieci będą mogły korzystać m.in. z interaktywnych pomocy dydaktycznych – specjalnych mat i rzutników edukacyjnych. – Są to innowacyjne urządzenia, zaprojektowane tak, by uczyły przez zabawę. Wyświetlane na podłodze obrazy, np. liczby, litery, kształty, kolory reagują na ruchy dzieci. Takie zabawy są dużo bardziej angażujące. Wspierają u dzieci rozwój aktywności wzrokowej, koordynacji przestrzennej, pobudzają aktywność fizyczną i spostrzegawczość – wylicza Katarzyna Komor z Wydziału Edukacji UM Racibórz nadzorująca prace związane z budową i wyposażeniem nowego żłobka. Żłobek dostosowany jest także do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

W placówce znajdą się cztery oddziały. Zapisy trwają. Siedzibą dyrekcji i administracji jest budynek przy ul. Słonecznej 9. Zainteresowane osoby powinny pobrać kartę zgłoszenia dziecka ze strony www.zlobek.raciborz.pl w zakładce „BIP – druki do pobrania” lub bezpośrednio w żłobku przy Słonecznej 9, gdzie należy składać wypełnione karty. Informacje na temat zapisów można uzyskać także telefonicznie pod numerem 32 415 52 97. Tu również mogą zasięgnąć informacji osoby zainteresowane pracą w nowej placówce.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj