OSP Sławików ma młodszy wóz bojowy [ZDJĘCIA]

OSP Sławików ma młodszy wóz bojowy

Sprowadzony z Francji wóz, oklejony herbem gminy oraz numerem i nazwą jednostki, hucznie przywitali strażacy i mieszkańcy Sławikowa.

Dzięki staraniom strażaków z OSP Sławików i pracowników Urzędu Gminy w Rudniku 29 grudnia jednostka odebrała wóz bojowy marki Renault Midliner M220 wyprodukowany w 2001 r. Samochód został sprowadzony z Francji i przygotowany przez Firmę Handlowo-Usługowo-Produkcyjną Perfekt z Kruszyna. Pojazd jest wyposażony w silnik wysokoprężny o mocy 220KM, 6-biegową skrzynię manualną, kabinę brygadową jednomodułową, oryginalną zabudową firmy Gicar z aluminiowymi żaluzjami skrytkowymi, zbiornikiem wody o pojemności 3000 l z falochronami, autopompą 2000l/min, szybkim natarciem o długości 50m z prądnicą W25, sygnalizację świetlno-dźwiękową oraz oświetleniem roboczym LED w obrębie pojazdu i skrytek sprzętowych.

- reklama -

Wóz oklejony herbem gminy oraz numerem i nazwą jednostki hucznie przywitano przez strażaków i mieszkańców Sławikowa. Nowo pozyskany pojazd zastąpi 43-letni wysłużony wóz bojowy marki Magirus-Deutz, którym do tej pory jednostka wyjeżdżała do akcji. Koszt zakupionego pojazdu wyniósł 120 tyś. zł.

fot. UG Rudnik
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj