Francja wypowiada wojnę plastikowi

plastik opakowania francja
Fot. unsplash.com

Koniec z pakowaniem warzyw i owoców w plastik we Francji. Wprowadzono także inne przepisy, które mają doprowadzić do całkowitego wycofywania plastiku do 2040 r.

We Francji weszło w życie prawo zakazujące pakowania większości owoców i warzyw w tworzywa sztuczne. Opakowania plastikowe będą stopniowo wycofywane dla wszystkich owoców i warzyw do 2026 r.

- reklama -

– Codziennie zużywamy skandaliczną liczbę jednorazowych opakowań z plastiku. Ustawa o gospodarce w obiegu zamkniętym ma na celu ograniczenie ich zużycia i zastąpienia opakowaniami wielokrotnego użytku lub nadającymi się do recyklingu – twierdzi francuskie Ministerstwo ds. Przemian Ekologicznych i Solidarnościowych.

Od 2021 r. zakazano stosowania plastikowych słomek, kubków i sztućców, a także styropianowych pudełek na wynos. W 2022 r. przestrzenie publiczne będą zmuszone zapewnić fontanny z wodą, aby ograniczyć zużycie plastikowych butelek, prasa i książki będą musiały być wysyłane bez plastikowych opakowań, a restauracje fast food nie będą już mogły oferować darmowych plastikowych zabawek.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj