PTTK Racibórz zaprasza na wyprawę w Gorce

pttk raciborz turbacz
Wyprawa górka na Turbacz z PTTK Racibórz

Turbacz (1310 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Gorców. Należy do Korony Gór Polski i Diademu Polskich Gór.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu zaprasza na wyprawę z cyklu „Poznajemy Beskidy”. 6 lutego będzie można zdobyć Turbacz.

- reklama -

Turbacz (1310 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Gorców, znajdujący się w centralnym punkcie pasma i tworzący potężny rozłóg. Na szczycie stoi kamienny obelisk oraz żelazny krzyż z datami 1945–1985. Z wierzchołka rozciąga się widok w kierunku północnym i zachodnim. Dla większości turystów nazwa Turbacz kojarzy się ze stojącym na rozległej polanie Wolnica (część Hali Długiej) budynkiem schroniska PTTK na Turbaczu. Położone pod szczytem na wysokości 1283 m n.p.m. schronisko PTTK na Turbaczu to okazały kamienny budynek otwarty w 1958 r. Sam szczyt Turbacza znajduje się 5 minut drogi od schroniska. Należy do Korony Gór Polski i Diademu Polskich Gór.

– Naszą wyprawę rozpoczniemy w dzielnicy Nowego Targu – Kowańcu, skąd wędrować będziemy zielonym szlakiem do schroniska pod Turbaczem, a następnie czerwonym szlakiem GSB na szczyt Turbacza, po wspólnych zdjęciach zejdziemy tym samym czerwonym szlakiem do schroniska pod Turbaczem, gdzie przewidziana jest przerwa na obiad we własnym zakresie. Po posiłku zejdziemy do autokaru zielonym szlakiem i wyruszymy w drogę powrotną do Raciborza – zapowiada Andrzej Kuśnierz z PTTK Racibórz.

Długość trasy (w dwie strony) to ok. 16 km, suma podejść – ok. 690 m.

Zbiórka uczestników na dworcu PKS w Raciborzu o godz. 5:30, wyjazd o godz. 6:00, planowany powrót w godzinach wieczornych.

Koszt wyprawy: członkowie PTTK z opłaconą składką za 2021 r., młodzież do 18 roku życia i studenci: 65 zł, osoby niezrzeszone: 75 zł.

Szczegóły wyprawy „Poznajemy Beskidy: Turbacz”.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj