Praca zdalna i hybrydowa coraz bardziej pożądane

praca zdalna komputer
Fot. pexels.com

Z raportu The Adecco Group wynika, że 74% pracowników uważa połączenie pracy biurowej i zdalnej za najlepsze rozwiązanie.

Przez pandemię koronawirusa w wielu branżach normą stała się praca zdalna lub hybrydowa. Trend ten będzie w dalszym ciągu zyskiwać na znaczeniu. – Zestawiając dane z 2021 r. do roku poprzedniego, obserwujemy, że liczba osób aplikujących na ofertę pracy w momencie, kiedy pojawiła się możliwość pracy zdalnej, wzrosła o 40 pkt. procentowych. Coraz częściej pracodawcy decydują się na pracę zdalną, aczkolwiek wielu z naszych klientów jeszcze cały czas w obawie o spadek efektywności swojego przedsiębiorstwa umożliwia tylko pracę stacjonarną – mówi Marta Czech.

- reklama -

Praca zdalna niesie za sobą szereg korzyści dla obu stron rynku pracy. Przede wszystkim to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Pracodawca nie inwestuje w wynajem powierzchni biurowej i przygotowanie miejsca pracy, natomiast pracownik oszczędza na dojazdach do miejsca pracy. Ponadto pracodawcy mogą wybierać spośród kandydatów z całego świata, a kandydaci – aplikować do międzynarodowych korporacji, do których być może wcześniej nie mieli okazji się dostać.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj