Przedsiębiorcy sprzeciwiają się trzem wariantom przebiegu linii CPK

pociag kolej
Pendolino na stacji Katowice

Przedsiębiorcy wskazują, że realizacja niektórych wariantów oznaczać będzie, że uniemożliwiony zostanie dojazd węzłem Gorzyce do istniejących, realizowanych i planowanych inwestycji.

Samorządy analizują projekty linii kolejowej nr 170, która zostanie wybudowana między Katowicami i granicą z Czechami w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego. Dwie z koncepcji zakładają przeprowadzenie linii od granicy na wysokości Gorzyczek. Przejdą one wtedy przez węzeł autostradowy Gorzyce, przy którym funkcjonują firmy.

- reklama -

W piśmie do prezesa CPK i senator Ewy Gawędy przedsiębiorcy wskazują, że przecięcie linią kolejową węzła autostradowego Gorzyce oznaczałoby ogromne utrudnienia komunikacyjne, co byłoby fatalną wiadomością dla inwestorów, którzy zdecydowali się inwestować w pobliskich Gorzyczkach. Wiązać się to będzie z utratą dostępu do zjazdu na autostradę A1, a w konsekwencji wycofaniem się inwestorów, zamknięciem działających biznesów i likwidacją miejsc pracy. Do tego dojdzie konieczność wywłaszczenia dotychczasowych właścicieli, co oznaczać będzie wypłatę odszkodowań.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj