Zgłoszenia do Małego ZUS Plus do końca stycznia

Kreator na PUE ZUS
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik.com

Do „Małego ZUS Plus” nie mają prawa nowi przedsiębiorcy, gdyż jeden z warunków otrzymania ulgi to prowadzenie działalności w poprzednim roku przynajmniej przez 60 dni.

„Mały ZUS Plus” to ulga, która uprawnia do płacenia niższych składek na ubezpieczenia społeczne. Można je opłacać maksymalnie przez 36 miesięcy w ciągu 60 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej. Ulga adresowana jest do przedsiębiorców, których przychód w poprzednim roku kalendarzowym nie przekroczył 120 tys. zł.

- reklama -

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z „Małego ZUS Plus”, do końca stycznia tego roku powinni zgłosić się do ubezpieczeń społecznych lub ubezpieczenia zdrowotnego z kodem rozpoczynającym się od 0590 albo 0592. Zgłoszenia składają osoby, które nie korzystały w 2021 r. z małego ZUS, a chcą skorzystać z tej ulgi. Osoby, które korzystały z tej ulgi w 2021 r. i chcą nadal z niej korzystać oraz spełniają warunki, muszą złożyć jedynie formularze rozliczeniowe.

Startujący biznesmeni mogą na starcie skorzystać z innych możliwości wsparcia, jak np. półrocznego zwolnienia ze składek na ubezpieczenia społeczne oraz dwuletniego okresu składek preferencyjnych. Gdy wygaśnie im prawo do tych ulg, będą mogli przejść na „Mały ZUS Plus”.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj