Centrum Aktywności Lokalnej w Kłokocinie nominowany do EU Prize for Contemporary Architecture

cal rybnik
Projekt Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku. Fot. Marcin Giba

Eksperci podkreślają, że projekt budynku doskonale wkomponowanego w okoliczną zabudowę łączy estetykę z funkcjonalnością i skromność z wyrafinowaniem.

Projekt Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku nominowany został do najważniejszej nagrody architektonicznej w Europie – EU Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award. Wyboru 40 projektów międzynarodowe jury dokonało spośród 532 realizacji z całego kontynentu.

- reklama -

Centrum Aktywności Lokalnej powstało w 2019 r. w dzielnicy Kłokocin u zbiegu ul. Brackiej i Chłodnej. Eksperci podkreślają, że projekt budynku doskonale wkomponowanego w okoliczną zabudowę łączy estetykę z funkcjonalnością i skromność z wyrafinowaniem.

– To miejsce zachęca nowoczesną aranżacją, dając możliwość organizacji w komfortowych warunkach różnego typu działań, takich jak przedstawienia, zawody sportowe, spotkania, festyny, zebrania. To bardzo ważne dla integracji lokalnej społeczności dzielnicy. Dostrzeżenie potencjału tego miejsca, jego architektonicznej wyjątkowości na forum międzynarodowym, to spore wyróżnienie dla Rybnika, podkreślające prestiż miasta – mówi Piotr Kuczera.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj