Kalkulator pomoże przedsiębiorcom obliczyć składkę zdrowotną

komputer biznes praca
Komputer

Zmiany związane z „Polskim Ładem” obowiązują przy ustalaniu podstawy wymiaru i wysokości składki zdrowotnej należnej za okres od stycznia 2022 r.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił specjalny kalkulator, który ułatwi przedsiębiorcom ustalenie podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz obliczenie należności. Skorzystanie z niego jest bardzo proste – wystarczy wprowadzić kilka kluczowych danych np. okres rozliczeniowy, formę opodatkowania, kwotę dochodu lub przychodu.

- reklama -

„Polski Ład” wprowadził zmiany w zasadach ustalania podstawy wymiaru oraz wysokości należnej składki na ubezpieczenie zdrowotne. Przedsiębiorcy muszą ją obliczać od przychodu lub dochodu w zależności od przyjętej formy opodatkowania. Forma opodatkowania ma wpływ na zasady ustalania podstawy wymiaru składek.

Oddziały ZUS w całej Polsce uruchomiły już szereg szkoleń online, dyżurów telefonicznych i wspólnych dyżurów ZUS i Urzędów Skarbowych. Do dyspozycji klientów jest też specjalny poradnik do pobrania ze strony www.zus.pl.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj