Raciborzanie pomogą w opracowaniu Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta

Zima na rynku
Zima na rynku w Raciborzu

Zaplanowano warsztaty poświęcone gospodarce i nieruchomościom, a także dla wszystkich mieszkańców dotyczące wykluczenia społecznego, ekonomicznego czy technologicznego.

W związku z podjęciem prac nad opracowaniem Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Racibórz do 2030 r. odbędzie się cykl spotkań warsztatowych. Ich celem będą działania edukacyjne i informacyjne o procesie rewitalizacji, a także umożliwienie rozwijania dialogu oraz włączenie jak najszerszego grona interesariuszy w proces rewitalizacji.

- reklama -

Zaplanowano warsztat poświęcony tematycznie gospodarce, głównie dla osób reprezentujących instytucje otoczenia biznesu i przedstawicieli raciborskich firm, a także spotkanie dotyczące problemów funkcjonowania publicznych i prywatnych zasobów nieruchomości dla zarządców nieruchomości, przedstawicieli wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych czy mieszkańców zainteresowanych tematem.

Odbędzie się też warsztat poświęcony wszelakim problemom mieszkańców. Problemy wykluczenia społecznego, ekonomicznego czy technologicznego mieszkańców to tematy, które władze i urzędnicy chcą rozpoznać w dialogu zwłaszcza z mieszkańcami, ale również z przedstawicielami gospodarki lokalnej organizacjami pozarządowymi oraz reprezentantami sektora obywatelskiego.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj