Projekt ustawy „lex konfident” odrzucony przez Sejm

koronawirus praca
Fot. unsplash.com

Projekt zakładał, że pracownicy wykonywaliby test w kierunku SARS-CoV-2, a ci, którzy by mu się nie poddali, mogliby zostać zobowiązani do zapłaty odszkodowania, jeśli zostałoby potwierdzone, że zarazili koronawirusem innego pracownika.

Jeżeli pracodawca będzie tego wymagał, raz w tygodniu trzeba będzie wykonać test. A pracownik, który nie poddał się testowi na koronawirusa, będzie mógł zostać zobowiązany do zapłaty świadczenia odszkodowawczego z tytułu zakażenia innego pracownika. Takie przepisy znalazły się w projekcie ustawy „o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony życia i zdrowia obywateli w okresie epidemii COVID-19”.

- reklama -

Projektem nazywanym „lex Kaczyński” lub „lex konfident” posłowie zajęli się podczas wtorkowego posiedzeniu. Sejmowa komisja zdrowia zarekomendowała odrzucenie ustawy w pierwszym czytaniu. Sejm przychylił się do tego wniosku i zdecydował o odrzuceniu projektu. Za odrzuceniem głosowali wszyscy posłowie KO, Lewicy, Koalicji Polskiej, Konfederacji, Polski 2050, Porozumienia, Kukiz’15, Polskich Spraw oraz PPS, a także 24 posłów PiS. Przeciw głosowało 151 posłów PiS.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj