
W najbliższym czasie zaplanowano międzynarodowe spotkania na Mobile World Congress 2022, wirtualna giełda Japanese Food and Beverage Days 2022, spotkania o Funduszach Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 i targi Creative Industries Expo.
Ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na bezpłatne spotkania b2b dla branży IT, które odbędą się w dniach 1-8 marca przy okazji targów Mobile World Congress w Barcelonie. Każdy uczestnik będzie mógł wybrać formę spotkań – online, stacjonarnie na terenie targów lub obie. Tegoroczna edycja giełdy organizowanej przy okazji targów MWC skierowana jest przede wszystkim do firm działających w następujących obszarach: Internet Rzeczy, fintech, technologie 5G, sztuczna inteligencja, rozwiązania dla medycyny, transport i logistyka, Przemysł 4.0, Deep Tech, gospodarka w obiegu zamkniętym.
Natomiast w dniach 15-18 lutego będzie miała miejsce wirtualna giełda kooperacyjna Japanese Food and Beverage Days 2022. Do udziału w wydarzeniu Enterprise Europe Network zaprasza firmy z sektora spożywczego zainteresowane nawiązaniem współpracy, w szczególności z firmami z Japonii, w następujących kategoriach produktowych: żywność w puszkach, żywność konserwowana, wyroby cukiernicze, japońskie słodycze, czekolada, żywność specjalistyczna, żywność suszona, napoje alkoholowe (wino, piwo, sake, awamori, etc.), herbata, kawa, soki owocowe/warzywne, napoje organiczne.
Zaplanowano także cykl roboczych spotkań prekonsultacyjnych dotyczących omówienia programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027. Celem jest włączenie partnerów publicznych, społecznych oraz gospodarczych jako przedstawicieli środowisk lokalnych, subregionalnych i regionalnych w proces zaplanowania funduszy europejskich dla województwa śląskiego na lata 2021-2027, w tym środków dedykowanych transformacji społeczno-gospodarczej. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję wziąć udział w dyskusji nad kształtem nowego programu regionalnego na lata 2021-2027.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości po raz pierwszy zorganizuje polskie stoisko promocyjne na targach Creative Industries Expo w ramach festiwalu SXSW w Austin w dniach 13-16 marca i zaprasza polskie firmy reprezentujące sektor IT, w szczególności dostawców technologii interaktywnych i innowacyjnych rozwiązań dla rozrywki, do skorzystania z możliwości promocji.




![„Śląsk niezatarty” w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Beatą i Pawłem Pomykalskimi [ZDJĘCIA] „Śląsk niezatarty” w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Beatą i Pawłem Pomykalskimi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/beata-pawel-pomykalscy.jpg)
![Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA] Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/anna-kantoch.jpg)
![Rudy stolicą polskiego kryminału. Spotkanie z Agnieszką Peszek i Maciejem Kaźmierczakiem [ZDJĘCIA] Rudy stolicą polskiego kryminału. Spotkanie z Agnieszką Peszek i Maciejem Kaźmierczakiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/biblioteka-rudy-spotkanie-z-pisarzami-6.jpg)
![Sztuka pięknego pisania nie odchodzi do lamusa. Konkurs w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/konkurs-pieknego-pisania-kaligrafia.jpg)




![Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/przedszkolaki-biblioteka.jpg)





![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




