Sukces uczniów ZS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju w konkursie ZUS

olimpijczycy z Jastrzębia
Fot. ZUS

Jak co roku największa konkurencja była w województwie śląskim, gdzie o dojście do finału walczyło aż 4,6 tys. uczniów z 123 szkół.

Klaudia Liberda, Marta Mazur i Tomasz Mierzwiński z Zespołu Szkół nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju zostali zwycięzcami wojewódzkiego etapu olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Pokonali oni ponad 4,6 tys. uczniów z województwa śląskiego i tym samym 8 kwietnia będą reprezentować województwo podczas etapu centralnego konkursu. W całym kraju do olimpiady zgłosiło się ponad 34,5 tys. uczniów z blisko tysiąca szkół.

- reklama -

Uczniowie przyznają, że olimpiada ze względu na swoją tematykę jest bardzo wymagająca. – Ważna jest nie tylko sama wiedza, ale zwracanie uwagi na całość pytania i odpowiedzi, ponieważ zmiana jednego wyrazu może decydować o poprawności odpowiedzi – wspomina Tomasz Mierzwiński. Chociaż do finału pozostało jeszcze dwa miesiące, każde z nich już teraz planuje, w jaki sposób rozłoży sobie zestaw materiałów do opanowania, gdyż wiedza na etapie centralnym to już wysoki poziomo specjalizacji. Pytania dotyczyć będą nie tylko samej znajomości przepisów, ale także ich zastosowania, różnych wyjątków i niuansów.

Oprócz szkoły z Jastrzębia-Zdroju w centralnym etapie olimpiady ZUS weźmie udział jeszcze 16 zespołów z innych województw w Polsce.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj