Szwecja znosi wszystkie restrykcje koronawirusowe

koronawirus szwecja
Fot. USNews

Dyrektor Urzędu Zdrowia Publicznego Karin Tegmark Wisell ogłosiła, że złoży wniosek do rządu o usunięcie COVID-19 z listy chorób zagrażających społeczeństwu.

Premier Szwecji Magdalena Andersson ogłosiła zniesienie wszystkich obowiązujących restrykcji koronawirusowych. Od 9 lutego przestaną obowiązywać m.in. certyfikaty covidowe i limity zgromadzeń.

- reklama -

– Nadszedł czas otworzyć Szwecję. Mamy lepszą wiedzę na temat wirusa, poprawiła się sytuacja w służbie zdrowia oraz wzrosło tempo szczepień – podkreśliła premier podczas konferencji prasowej.

Dyrektor Urzędu Zdrowia Publicznego Karin Tegmark Wisell dodała, że złoży wniosek do rządu o usunięcie COVID-19 z listy chorób zagrażających społeczeństwu. – Rozprzestrzenianie się koronawirusa utrzymuje się na wysokim poziomie, ale stało się jasne, że pandemia zmieniła charakter. Zakażenie Omikronem powoduje łagodniejsze objawy – tłumaczy.

Pozostanie jedynie zalecenie pozostania w domu w przypadku wystąpienia objawów chorobowych. Osoby niezaszczepione przeciw COVID-19 powinny unikać dużych zbiorowisk ludzi.

Rząd Szwecji znosi obostrzenia jako ostatni w Skandynawii po decyzji władz Danii, które otworzyły społeczeństwo 1 lutego, a także Norwegii oraz Finlandii.

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj