1,7 mld zł więcej dla przedsiębiorców poszkodowanych przez COVID-19

koronawirus
Fot. pixabay.com

Łączna wartość udostępnionych przedsiębiorcom na walkę ze skutkami pandemii na ich podstawie środków zamknie się kwotą blisko 14,5 mld zł.

Dłuższy termin udzielania pomocy państwa dla przedsiębiorców na cele związane ze zwalczaniem skutków pandemii COVID-19 zakłada pięć rozporządzeń podpisanych przez Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej. Zmiany zostały zatwierdzone przez Komisję Europejską.

- reklama -

Pułapy pomocy dla jednego przedsiębiorcy zostały podniesione do 290 tys. euro brutto dla firm w sektorze produkcji podstawowej produktów rolnych, do 345 tys. euro brutto dla przedsiębiorstw w sektorze rybołówstwa lub akwakultury oraz do 2,3 mln euro brutto dla firm w innych sektorach.

Zmienione zostały rozporządzenia w sprawie udzielania w ramach programów operacyjnych na lata 2014-2020 oraz ze środków zwróconych z perspektywy finansowej 2007-2013 pomocy publicznej: w formie dotacji lub pomocy zwrotnej, z instrumentów finansowych: w formie preferencyjnych pożyczek, poręczeń lub gwarancji, na działalność badawczo-rozwojową związaną z wystąpieniem pandemii COVID-19, w uproszczonej formie wsparcia zwrotnego ze środków instrumentów inżynierii finansowej podlegających ponownemu wykorzystaniu oraz z instrumentów finansowych w ramach programów operacyjnych na lata 2014-2020, ze środków instrumentów inżynierii finansowej podlegających ponownemu wykorzystaniu.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj