Zostań „zielonym liderem”. Program dla samorządowców i aktywistów

ekologia drzewo sadzonka
Fot. freepik.com

Do uczestnictwa w programie zaproszone są trzyosobowe zespoły z małych lub średnich gmin, które chcą zaangażować się we wdrażanie działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu.

Trwa rejestracja do programu szkoleniowo-doradczyego „Zielony Lider”. Wpisuje się on w unijną strategią rozwojową nazwaną Europejskim Zielonym Ładem, której celem jest głęboka, prośrodowiskowa przebudowa gospodarki Unii Europejskiej.

- reklama -

Do uczestnictwa w programie zapraszane są trzyosobowe zespoły z małych lub średnich gmin. Każdy zespół składa się z lidera i dwóch osób, które planuje on zaangażować we wdrażanie działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu. Organizatorzy liczą w szczególności na przedstawicieli władzy i administracji samorządowej, radnych gmin i powiatów, członków organizacji społecznych oraz lokalnych aktywistów.

W pierwszym etapie lokalne zespoły zostaną wprowadzone w tematykę zmian klimatu, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju w formie e-learningu. Następnie opracują wstępną diagnozę problemu, z którym mierzą się w swojej gminie, związanego z jedną z trzech ścieżek tematycznych: zrównoważona gospodarka odpadami, retencja i przeciwdziałanie suszy lub poprawa jakości powietrza.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj