Krótsza kwarantanna i luzowanie obostrzeń. Kraje zmieniają zasady

choroba koronawirus grypa
Fot. freepik.com

Szybko rozprzestrzeniający się wariant Omikron spowodował, że wielu pracowników musi zostać w domach.

Z powodu wysokiej liczby zakażeń koronawirusem i osób przebywających na kwarantannie część krajów w Europie złagodziło jej zasady.

- reklama -

W Czechach z powodu niedoboru pracowników w wielu miastach komunikacja publiczna przechodzi na weekendowy rozkład jazdy. W związku z tym kwarantannę skrócono do pięciu dni. Podobnie jest na Słowacji, jednak tam brak pracowników wpływa też na rozkład jazdy pociągów.

W Niemczech według nowych przepisów zakażona osoba może zostać zwolniona z izolacji po siedmiu dniach, jeżeli przedstawi negatywny wynik testu PCR. Z powodu braku personelu zamykane są niektóre domy opieki, szkoły i przedszkola, a w Berlinie i Frankfurcie nad Menem ograniczane są kursy komunikacji miejskiej.

Litewski zakład ubezpieczeń społecznych poinformował, że w styczniu liczba wydawanych zwolnień lekarskich wzrosła o 63% w stosunku do tego samego miesiąca 2021 r. Od 24 stycznia zakażone osoby, które nie mają objawów, nie podlegają obowiązkowi izolacji i mogą pracować.

We Włoszech z obowiązku odbycia kwarantanny zwolnione są osoby, które przyjęły trzy dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Nie notuje się tam większych utrudnień.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj