ZUS wyśle deklaracje PIT do 10 mln klientów

ZUS
Fot. ZUS

Formularze trafią do wszystkich osób, które w ubiegłym roku minimum jeden raz pobrali świadczenie z ZUS, np. emeryturę, rentę czy zasiłek.

Trwa wysyłka deklaracji PIT za 2021 r. do klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Oprócz papierowej wersji wysłanej do świadczeniobiorcy deklaracje będą dostępne także na portalu PUE ZUS na profilu danego świadczeniobiorcy.

- reklama -

W całym kraju deklaracje PIT z ZUS otrzyma blisko 10 mln osób. Formularze trafią do wszystkich osób, które w ubiegłym roku minimum jeden raz pobrali świadczenie z ZUS, np. emeryturę, rentę czy zasiłek. W województwie śląskim dostanie je 1,2 mln klientów ZUS. Najwięcej, bo ponad 261 tys. formularzy, trafi do świadczeniobiorców z terenu rybnickiego Oddziału ZUS.

PIT-40A otrzymają m.in. emeryci i renciści, którzy przynajmniej w grudniu pobierali świadczenie z ZUS. PIT-11A to informacja o dochodach dotycząca osób, które pobierały zasiłki chorobowe i macierzyńskie oraz tych, które w momencie rozliczania podatku nie są już świadczeniobiorcami ZUS. PIT-11 otrzymają z kolei osoby, które pobrały w ubiegłym roku świadczenie należne po osobie zmarłej lub alimenty potrącone ze świadczenia wypłacanego przez ZUS dla osób alimentowanych na podstawie wyroku sądu lub ugody.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj